Tanie i unikalne: Meble z drugiej ręki z pchlich targów
Czy to ze straganów pchlich targów czy z internetu, meble z drugiej ręki często są bardzo przystępne cenowo, ale nie zawsze są nieskazitelne. To długo sprawiało, że były one traktowane z niechęcią. To już przeszłość: meble z drugiej ręki są unikalne i przede wszystkim autentyczne. Doskonale pasują również do obecnych trendów wystroju wnętrz w stylu shabby chic i vintage.
Czy to ze straganów pchlich targów czy z internetu, meble z drugiej ręki często są bardzo przystępne cenowo, ale nie zawsze są nieskazitelne. To długo sprawiało, że były one traktowane z niechęcią. To już przeszłość: meble z drugiej ręki są unikalne i przede wszystkim autentyczne. Doskonale pasują również do obecnych trendów wystroju wnętrz w stylu shabby chic i vintage.
Stare komody znajdują miejsce obok nowych, błyszczących na wysoki połysk regałów w salonie, a używany taboret stoi obok nowoczesnej skórzanej kanapy. Szukając mebli i dekoracji z drugiej ręki, można szybko znaleźć coś, czego nikt inny nie ma: unikatowe przedmioty lub rzadkie produkty, które już dziś nie są wytwarzane. Połączone z meblami katalogowymi tworzą mieszankę stylów we wnętrzu.
Meble z drugiej ręki z pchlich targów, sklepów z antykami, portali internetowych czy nawet ulicznych odpadów stały się coraz bardziej popularne. Dążenie do oryginalności odgrywa tu dużą rolę. Często kupujący może osiągnąć korzystny stosunek jakości do ceny przy zakupie mebli używanych.
Ponadto te meble przyczyniają się do ochrony środowiska. Im dłużej meble krążą w obiegu, tym bardziej przyjazne dla środowiska. Ponadto unika się dodatkowego śmieci poprzez ponowne wykorzystanie.
Porady dotyczące zakupu mebli vintage i z drugiej ręki
Nie wszystkie meble z drugiej ręki dostępne na rynku lub w internecie są wciąż użyteczne. Dlatego kupujący powinien zwracać uwagę na kilka standardów. Oczywiście ważne jest, aby mebel nie rozpadł się od razu. Jeśli półki już się uginają, nie warto ich kupować. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy planuje się przechowywanie ciężkiego naczynia. Obracanie kluczyków i wysuwanie szuflad może dostarczyć informacji o stanie szafy. W przypadku szaf, kwestią kluczową są zawiasy drzwi.
Jeśli chodzi o meble tapicerowane, warto przetestować siedzenie lub leżenie. Przy starych tapicerkach z czasem mogą powstać wgłębienia. Ponadto warto sprawdzić, czy mebel nie jest zbyt wysoki ani zbyt niski. Jednak nie wszystkie meble nadają się do ponownego użytku.
Meble z drugiej ręki online: Prawo do zwrotu tylko u profesjonalnych sprzedawców Kupując meble z drugiej ręki online, obowiązują różne zasady zwrotów, w zależności od sprzedawcy. To zależy od tego, czy sprzedawca jest konsumentem czy przedsiębiorcą. Jeśli jest przedsiębiorcą, obowiązują takie same prawa zwrotu jak w przypadku handlu wysyłkowego, nawet jeśli nie są one wyraźnie podane. Wielu sprzedawców na eBay można uznać za przedsiębiorców. Wtedy obowiązują regulacje chroniące konsumentów, nawet jeśli nie są one wymienione. Jeśli sprzedawca jest także konsumentem, może wyłączyć gwarancję dla danego mebla. To, co musi być zgodne, to opis produktu. W przeciwnym razie można zwrócić towar. Prawnicy ds. prawa technologii informacyjnych radzą kupować od profesjonalnych sprzedawców, jeśli jest się gotowym wydać więcej pieniędzy. Jeśli kupujesz mebel za 100 zł, nie możesz oczekiwać, że będzie doskonały.
Czy to ze straganów pchlich targów, z ulicy czy z internetu – mimo niewielkich wad wiele mebli z drugiej ręki nadaje się do dalszego użytkowania. Konsumenci nie powinni wahać się testować wszystkiego. W ten sposób można uniknąć ewentualnych ukrytych kosztów naprawy tanich mebli.
Ocet i cytryna przeciwko zapachowi stęchlizny
Ponieważ meble z drugiej ręki były już używane, często mają wady lub ślady użytkowania. Dlatego warto zastanowić się, czy warto poświęcić czas i pieniądze na naprawę lub odnowienie. Oprócz większych rzeczy, które powinny być profesjonalnie odnowione, są także drobne rzeczy, które można zrobić samemu. Niestraszne są trudne zapachy, na przykład w szafach, które można usunąć, umieszczając miseczkę z wodą z octem lub cytryną na okres od jednego do trzech dni.