Najnowsze trendy w dziedzinie urządzania wnętrz

Urządzanie wnętrz to nie tylko kwestia funkcjonalności i praktyczności, ale także estetyki i wyrażania własnego stylu. Każdy rok przynosi nowe inspiracje i pomysły na to, jak stworzyć przytulne i modne przestrzenie do życia i pracy. Jakie są więc najnowsze trendy w dziedzinie urządzania wnętrz na 2023 rok? Przedstawiamy kilka z nich.

Modne kolory

Kolory mają ogromny wpływ na atmosferę i charakter wnętrza. W 2023 roku będziemy sięgać po jasne, spokojne i naturalne barwy, które wprowadzą harmonię i ciepło do naszych domów. Wśród najmodniejszych kolorów znajdziemy:

Szałwiowy – to rozbielony odcień zieleni, który daje bardzo subtelny i relaksujący efekt dekoracyjny. Jest to kolor inspirowany naturą, który pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Możemy go stosować na ścianach, meblach lub dodatkach.
Ciepłe odcienie beżu – to neutralne i uniwersalne kolory, które stanowią doskonałe tło dla innych barw i elementów aranżacji. Kremowe kolory są cieplejsze niż biel, dlatego nadają wnętrzu przytulności i elegancji. Możemy je łączyć z drewnem, metalem lub tkaninami.
Brąz i kolory ziemi – to paleta kolorystyczna inspirowana naturą, która tworzy spójną i przyjazną kompozycję. Brąz i kolory ziemi są kojarzone z ziemią, drewnem, kamieniem czy gliną, dlatego wprowadzają do wnętrza naturalność i autentyczność. Możemy je stosować na ścianach, podłogach, meblach lub dodatkach.
Ciepły róż – to efektowna i niesztampowa barwa, która dodaje wnętrzu charakteru i energii. Ciepły róż świetnie łączy się z szarością, bielą, czernią, zielenią czy złotem. Możemy go stosować miejscowo, np. na jednej ze ścian lub w roli dodatków do aranżacji – sofa, zasłony czy poduszki w tym kolorze będą przyciągać wzrok.

brązowa ściana

Naturalne drewno

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych we wnętrzach. W 2023 roku będziemy preferować jasne drewno w naturalnym wydaniu, bez lakierowania czy barwienia. Naturalne drewno ma wiele zalet – jest trwałe, ekologiczne, ciepłe w dotyku i piękne wizualnie. Możemy je stosować na podłogach, ścianach, meblach czy dodatkach. Naturalne drewno doskonale pasuje do stylu skandynawskiego, boho czy rustykalnego.

drewniane meble
styl

Obłe kształty

Wśród najnowszych trendów na 2023 rok znajdziemy także obłe kształty, które nadają wnętrzom delikatności i nawiązują do stylu retro. Obłe kształty mogą przybierać różne formy – od okrągłych stolików i foteli, przez łukowate oparcia i podłokietniki, po faliste lampy i wazony. Obłe kształty mają tę właściwość, że wprowadzają pewną miękkość do wnętrza, wywołują pozytywne skojarzenia, częściej występują w naturze i wpływają na ludzi kojąco.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top