Jak być prawdziwym dżentelmenem w XXI wieku?

Bycie prawdziwym dżentelmenem to nie tylko kwestia ubioru, manier czy etykiety. To przede wszystkim sposób bycia, myślenia i postępowania, który świadczy o szacunku do siebie i innych. W XXI wieku, kiedy panuje kultura konsumpcji, egoizmu i relatywizmu wartości, bycie dżentelmenem to nie lada wyzwanie i sztuka. Jak więc być prawdziwym dżentelmenem w XXI wieku? Oto kilka wskazówek:

Bądź uprzejmy i kulturalny. Prawdziwy dżentelmen zawsze traktuje innych ludzi z szacunkiem i życzliwością, niezależnie od ich płci, wieku, rasy czy statusu społecznego. Nie używa wulgarnego języka, nie podnosi głosu, nie przerywa rozmówcy i nie narzuca swojego zdania. Zawsze mówi „dzień dobry”, „dziękuję”, „przepraszam” i „do widzenia”. Nie zapomina o drobnych gestach uprzejmości, takich jak otwieranie drzwi, ustępowanie miejsca czy pomaganie w założeniu płaszcza. Nie jest też nachalny ani natarczywy wobec kobiet – potrafi zauważyć sygnały odrzucenia lub braku zainteresowania i się do nich dostosować.

szacunek

Bądź elegancki i zadbany. Prawdziwy dżentelmen dba o swój wygląd i wizerunek. Nie chodzi o to, aby być modnym czy drogim, ale o to, aby być schludnym i gustownym. Prawdziwy dżentelmen zna swoją sylwetkę i dobiera do niej odpowiednie ubrania, które podkreślają jego atuty i maskują niedoskonałości. Nie nosi zbyt luźnych ani zbyt obcisłych ubrań, nie łączy ze sobą niepasujących kolorów ani wzorów, nie przesadza z dodatkami ani biżuterią. Prawdziwy dżentelmen dba też o swoją higienę osobistą – regularnie się goli lub pielęgnuje brodę, myje włosy i zęby, używa dezodorantu i perfum w umiarkowanych ilościach.

Bądź uczciwy i lojalny. Prawdziwy dżentelmen jest wierny swoim zasadom i wartościom. Nie kłamie, nie oszukuje, nie krzywdzi ani nie wykorzystuje innych ludzi dla własnych korzyści. Nie obgaduje ani nie plotkuje za plecami innych ludzi. Nie obiecuje tego, czego nie może dotrzymać. Nie zmienia zdania pod wpływem nacisku lub mody. Prawdziwy dżentelmen jest też wierny swojej kobiecie – nie zdradza jej ani fizycznie ani emocjonalnie. Nie flirtuje z innymi kobietami ani nie ogląda się za nimi na ulicy. Nie porównuje swojej partnerki z innymi kobietami ani nie krytykuje jej wyglądu czy zachowania.

Bądź odważny i odpowiedzialny. Prawdziwy dżentelmen nie boi się stawić czoła wyzwaniom i problemom. Nie ucieka od trudnych sytuacji ani nie zwala winy na innych. Potrafi przyznać się do błędu i przeprosić za niego. Potrafi podjąć decyzję i ponieść konsekwencje. Potrafi bronić swojego zdania i swoich praw, ale też szanować zdanie i prawa innych. Potrafi stawić opór niesprawiedliwości i przemocy, ale też unikać niepotrzebnych konfliktów i agresji. Prawdziwy dżentelmen jest też odpowiedzialny za swoje życie i swoje wybory. Nie żyje na koszt innych ani nie oczekuje od nich pomocy czy wsparcia. Potrafi zarządzać swoim czasem i pieniędzmi. Potrafi zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Potrafi zaspokoić swoje potrzeby i pragnienia, ale też zrezygnować z nich dla dobra innych.

Bądź wykształcony i obyty. Prawdziwy dżentelmen nieustannie się uczy i rozwija. Nie poprzestaje na podstawowym wykształceniu, ale poszerza swoją wiedzę i umiejętności w różnych dziedzinach. Czyta książki, ogląda filmy, słucha muzyki, uczestniczy w kursach i warsztatach. Interesuje się sztuką, kulturą, historią, polityką, nauką, sportem i innymi tematami. Prawdziwy dżentelmen jest też obyty w świecie. Podróżuje po różnych krajach i kontynentach, poznaje nowe miejsca, ludzi i zwyczaje. Uczy się języków obcych i szanuje różnorodność kulturową. Potrafi dostosować się do różnych sytuacji i zachować odpowiedni poziom.

Bądź czuły i romantyczny. Prawdziwy dżentelmen nie boi się okazywać swoich uczuć i emocji. Nie uważa się za zbyt twardziela ani zbyt macho, aby być czułym i romantycznym. Nie traktuje kobiet jako przedmiotów czy trofeów, ale jako partnerki i przyjaciółki. Nie ogranicza się do seksu, ale dba o całą sferę intymną – namiętność, nastrojowość, niespodzianki, komplementy, pieszczoty. Nie zapomina o ważnych datach i okazjach – rocznicach, urodzinach, walentynkach. Nie oszczędza na prezentach i kwiatach dla swojej ukochanej.

wręczenie prezentu

Bycie prawdziwym dżentelmenem w XXI wieku to nie łatwe zadanie, ale też nie niemożliwe. Wymaga to pewnego wysiłku i samodoskonalenia, ale też przynosi wiele korzyści i satysfakcji. Bycie prawdziwym dżentelmenem to nie tylko sposób na podbicie serca kobiety, ale też na poprawę jakości życia i relacji z innymi ludźmi. To także sposób na bycie sobą i realizację swojego potencjału. Zapraszamy Cię do podjęcia tego wyzwania i dołączenia do grona prawdziwych dżentelmenów w XXI wieku!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top