Jak wybrać idealne łóżko dla siebie?

Łóżko

Zmiana mieszkania, przeprowadzka do wspólnego gniazdka z partnerem czy konieczność wymiany starego mebla – powodów do poszukiwania nowego łóżka jest wiele. Na rynku znajdziemy szeroki wybór modeli, ale jak wybrać to odpowiednie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Łóżka boxspring: wygoda i odrobina luksusu

Na popularności zyskują obecnie łóżka boxspring. Wynika to z ich wysokiego komfortu spania i łatwości wsiadania oraz wysiadania, co jest efektem ich wyższej konstrukcji w porównaniu do standardowych modeli. Wybierając rozmiar, należy kierować się potrzebą przestrzeni i własnymi nawykami podczas snu: osoby spokojnie śpiące mogą być zadowolone z pojedynczego łóżka, natomiast dla osób, które w nocy się dużo poruszają oraz dla par, zalecane może być większe łóżko boxspring 200×200.

Futon: prostota w azjatyckim stylu

Dla fanów azjatyckiego designu lub poszukujących prostego rozwiązania idealne będą łóżka futonowe. Są one zazwyczaj dość niskie, co może przypaść do gustu osobom mniejszego wzrostu. Futony często wykonane są z drewna i dzięki cieńszemu materacowi oraz stelażowi oferują nie tylko wygodę, ale także doskonałą cyrkulację powietrza.

Łóżko Tapicerowane: Synomim Przytulności

Łóżka z miękkim zagłówkiem są idealne dla tych, którzy lubią poczytać lub zjeść śniadanie w łóżku, opierając się wygodnie. Są one również atrakcyjne wizualnie. Dostępne w różnych kolorach, z łatwością dopasują się do każdego gustu i stylu wnętrza.

Łóżka piętrowe i piętrowe: oszczędność miejsca i przytulność

Modeli łóżek, które pozwalają na spanie na wysokości, zwykle używa się w pokojach dziecięcych. Niezależnie od rodzaju, pozwalają one na zaoszczędzenie dużo miejsca. W przypadku łóżek piętrowych dwie osoby śpią jedna pod drugą, co umożliwia wykorzystanie przestrzeni poniżej na dodatkowe miejsce do zabawy, sofę czy szafę. Z kolei łóżko piętrowe zapewnia miejsce na biurko, przechowywanie zabawek lub ubrań, albo nawet na przytulną kryjówkę.

Rozkładana sofa

Sofa z funkcją spania: rozwiązanie dla małych przestrzeni i niespodziewanych gości

Sofy z funkcją spania są chętnie wybierane do jednopokojowych mieszkań, pokojów gościnnych lub pokojów młodzieżowych. Łączą w sobie komfort sofy z wygodą łóżka. W razie potrzeby, w kilka chwil, można je przemienić w wygodne, dostatecznie duże łóżko. Aby uniknąć bólu pleców, należy upewnić się, że powierzchnia do spania jest naprawdę duża i komfortowa.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Prawie ważniejsze od formy i stylu łóżka jest odpowiedni materac. Stopień twardości to tylko jeden z kryteriów zapewniających spokojny i zdrowy sen. Równie istotne są materiał i właściwości termiczne – niektóre materace działają chłodząco, inne zapewniają ciepło, co w zależności od indywidualnych preferencji może być odbierane jako przyjemne lub drażniące. Osoby, które w nocy dużo się pocą, powinny zwrócić szczególną uwagę na cyrkulację powietrza i szybkość wysychania materiału.”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top