Jak stworzyć idealne selfie? Oto 5 skutecznych porad!

selfie

Robienie selfie stało się częścią naszej codzienności. Samo portrety pozwalają nam łatwo uwieczniać chwile, prezentować swój styl i wyróżnić się. Są również doskonałym narzędziem do wyrażania siebie, budowania pewności siebie i ułatwiania interakcji społecznych. Selfie zyskały ogromną popularność w mediach społecznościowych i stały się wyrazem indywidualnego stylu życia.

Definicja selfie

Selfie to autoportret wykonany zwykle przy użyciu smartfona lub kamery. Termin „selfie” wywodzi się od angielskiego określenia „self-portrait”.

Wzrost popularności selfie jest ściśle związany z rozwojem technologii mobilnych i mediów społecznościowych, umożliwiając ludziom bezpośrednie i spontaniczne dokumentowanie swojego życia.

Jak robić selfie?

Aby zrobić selfie, wystarczy skierować aparat telefonu czy kamery na siebie i zrobić zdjęcie. Można także użyć tzw. selfie-stick, który pozwala na trzymanie aparatu dalej od siebie, co daje szersze pole widzenia.

selfie

Porady, jak zrobić doskonałe selfie

Unikaj „kaczuszki”. Unikaj pozowania z wysuniętymi ustami, które mogą wyglądać sztucznie i niestosownie. Zamiast tego lekko uchyl usta i uśmiechnij się naturalnie. Pamiętaj, by przed naciśnięciem przycisku zrelaksować twarz i uśmiechnąć się całym obliczem, angażując przy tym oczy.

Zwracaj uwagę na oświetlenie. Najlepiej prezentujemy się na zdjęciach wykonanych o zachodzie słońca, ale nie zawsze możemy czekać na ten moment. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego padającego z przodu, które może powodować nadmierne prześwietlenia na twarzy. Odradza się także robienie zdjęć w pełnym słońcu lub przy oświetleniu z góry, co może powodować niekorzystne cienie.

Reguluj odległość: Trzymając aparat zbyt blisko twarzy, możesz zaburzyć proporcje i niekorzystnie wyeksponować detale cery. Idealna jest odległość około długości ramienia. Ustawienie telefonu wyżej pozwoli na lepsze ujęcie sylwetki.

Wybierz spokojne tło: Zbyt wiele elementów w tle może odciągnąć uwagę od głównego motywu, jakim jesteś ty. Staraj się, aby tło było jak najbardziej neutralne.

Rób wiele zdjęć: Podobnie jak profesjonaliści, zrób kilka zdjęć, za każdym razem zmieniając nieco pozycję czy ustawienie głowy, aby wybrać najlepsze ujęcie.

Jak trzymać telefon? Aby uniknąć niekorzystnych kątów, takich jak podwójny podbródek, umieść telefon lekko powyżej linii wzroku. Odpowiednie ustawienie podkreśli rysy twarzy i sprawi, że oczy będą wydawały się większe. Podnieś brodę, aby twarz była dobrze oświetlona i uniknąć cieni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top