5 Wskazówek, które natychmiast wpłyną na twój pozytywny wizerunek

dobry humor

Niektórzy ludzie naturalnie emanują pozytywną energią. Wchodzą do pomieszczenia i natychmiast zauważa się ich obecność – często jest to trudne do opisania, porywające uczucie. Ludzie chętnie otaczają się takimi charyzmatycznymi osobowościami. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby samemu zyskać więcej pozytywnego wizerunku. W tym artykule znajdziesz pięć wskazówek, jak to zrobić.

Popracuj nad swoją postawą

Charyzmatyczne osoby przekonują siłą swojej wewnętrznej postawy. Nie są niezdecydowane w swoich decyzjach i działaniach. Są zgodne z tym, co robią, znają swoje wartości i mają jasno określone cele.

Wiele cech charakterystycznych dla silnego charyzmy jest wrodzonych, takich jak: Empatia Poczucie humoru Intuicja Jeśli masz szczęście, być może już posiadasz te cechy. Inne ważne cechy, takie jak pewność siebie, suwerenność, indywidualność, autentyczność, zdolność do krytyki i entuzjazm, mogą być szczęśliwie nabyte. Z wiekiem często stajemy się bardziej charyzmatyczni, dzięki doświadczeniom w różnych obszarach życia i pewnej dojrzałości emocjonalnej.

Czuj się atrakcyjnie

Nikt nie zwróci uwagi na „szarą myszkę”. Ale będąc pięknym łabędziem czy kolorowym pawiem, nie można oderwać od ciebie wzroku! Zastanów się nad tym i zacznij działać odpowiednio. Zaczynasz od zakupów lub przeglądu szafy. Noś tylko takie ubrania, w których czujesz się silny, piękny i wygodny, ponieważ to uczucie będziesz również komunikować na zewnątrz.

Dbaj również o zdrową skórę i włosy. Kobiety powinny stosować subtelny makijaż, aby nie ukrywać się za fasadą. Osoby z pozytywnym wizerunkiem nie zajmują się swoim wyglądem przez cały dzień. Powinien on być po prostu dopracowany. Wszystko inne wydaje się niepewne.

Dopracuj postawę ciała i głos

Rozmawialiśmy już o wewnętrznej postawie i optycznym opakowaniu. Teraz porozmawiajmy o części, która dotyczy prezentacji tych aspektów, czyli postawy ciała i głosu.

Postawa ciała Wyobraź sobie, że nad głową masz niewidzialną nitkę, która cię ciągnie w górę. Utrzymuj wyprostowaną postawę, otwarte ramiona i klatkę piersiową. Unikaj pozycji obronnych, jak przekrzyżowane ręce.

Również przy chodzeniu zawsze utrzymuj kontakt wzrokowy. Nie patrz na podłogę. To przesyła sygnał, że boisz się kontaktu i nie chcesz komunikować się z innymi.

Twoje dłonie zawsze powinny być widoczne. To ważny sygnał dla twojego otoczenia. Ukrywanie dłoni może być odbierane jako znak nieufności.

Twój głos powinien być pełny, głęboki i spokojny. Ćwicz, aby mówić wyraźnie i spokojnie. Unikaj przyspieszania, kiedy jesteś zdenerwowany. Możesz ćwiczyć mowę, na przykład, czytając na głos artykuły gazetowe.

deskorolka

Bądź świadomy swoich wartości

Znaj swoje wartości i nie bój się ich wyrażać. Charyzmatyczne osoby są zazwyczaj te, które są autentyczne i wierne sobie. Nie chodzi o narzucanie innym swoich przekonań, ale o wyrażanie własnych wartości w sposób, który jest przemyślany i szanowany.

Zachowaj spokój i obiektywizm

W sytuacjach konfliktowych osoby z pozytywnym wizerunkiem zachowują spokój i obiektywizm. Umieją słuchać i nie dają się ponieść emocjom. Ćwicz umiejętność zachowania spokoju, nawet gdy inni tracą głowę.

To tylko kilka wskazówek, które mogą pomóc ci w budowaniu silnego i pozytywnego wizerunku. Pamiętaj, że najważniejsze jest bycie autentycznym i prawdziwym wobec siebie oraz innych. Szanuj siebie i innych, a naturalnie staniesz się osobą, która jest postrzegana pozytywnie przez otoczenie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top